Usługi dodatkowe i niestandardowe 

        Zamówienia na usługi niestandardowe prosimy kierować do nas z formularza zamówienia, e-mailem lub telefonicznie. Dla istniejących już kont polecamy automatyczną drogę zamówienia z poziomu Panela Administracyjnego danego konta.


1.Bazy danych MySQL lub PostgreSQL
2.Frontpage Extensions 2002
3.Dodatkowe MB przestrzeni dyskowej na strony WWW
4.Dodatkowe pakiety skrzynek e-mail
5.Free e-mail
6.Kolokacja serwerów
7.Dedykowany serwer FTP
8.Grupy dyskusyjne
9.Bezpłatny parking domen!
10.Dodatkowa nazwa domeny wskazująca na serwer wirtualny


1.Usługa "Baza danych" polega na zainstalowaniu i obsłudze jednej bazy danych o wielkości 10 MB. Do wyboru mają Państwo bazy: MySQL i PostgreSQL. Stanowią one znakomity mechanizm wspomagający tworzenie dynamicznych serwisów internetowych i przechowywania danych istotnych dla poprawnego oraz zorganizowanego funkcjonowania nowoczesnej firmy. Administracja bazą odbywa się z poziomu strony WWW z zastosowaniem programu phpMyAdmin, phpPgAdmin. Standardowo zapewniony jest dostęp dla języków skryptowych PHP i Perl (interfejs DBI::DBD). Z zewnątrz można komunikować się z bazą za pomocą ODBC. Standardowa wielkość bazy jest w zupełności wystarczająca na możliwości rozbudowanego serwisu. W przypadku przekroczenia limitu istnieje możliwość dokupienia dodatkowej przestrzeni dyskowej. Wielkość bazy jest niezależna od pojemności serwera wirtualnego.

  1 baza - 10 MB przestrzeni dyskowej dodatkowe 10 MB
 cena (rocznie) 100 zł + VAT 50 zł + VAT

                                                                                                   


2.Usługa "FrontPage Extensions (FPext)" to wsparcie na naszych serwerach dla popularnego edytora Frontpage firmy Microsoft. Za pomocą tego narzędzia można w prosty sposób - bez zaawansowanej wiedzy - stworzyć w domowych warunkach serwis www. Następnie z użyciem opcji Publish - opublikować gotowy projekt na serwerze z zainstalowaną usługą Frontpage Extensions. W przypadku wykasowania przez użytkownika struktury FPext - pobierana jest jednorazowa opłata instalacyjna.

  Frontpage Extensions reinstalacja FPext
 cena (rocznie) 100 zł + VAT 50 zł + VAT

                                                                                                   


3.Dodatkowe MB przestrzeni dyskowej staną się Państwu przydatne w momencie gdy rozwijający się serwis przekroczy standardową wielkość dla danego serwera wirtualnego. Dodatkowe MB mogą też ułatwić przechowywanie danych - niezwiązanych z serwisem www - na naszych serwerach. Zamawiać można pakiety po 50MB każdy. Przy jednorazowych większych zamówieniach stosujemy upusty. Pakiety dodatkowych MB są instalowane w obrębie jednego serwera wirtualnego.

  50 MB 100 MB 200 MB
 cena (rocznie) 50 zł + VAT 90 zł + VAT 170 zł + VAT

                                                                                                   


4.Dodatkowe skrzynki pocztowe są instalowane w pakietach po 5 e-maili każdy. Przy jednorazowych większych zamówieniach stosujemy upusty. Dodatkowe skrzynki są instalowane w obrębie jednego serwera wirtualnego.

  5 e-mail 10 e-mail: 20 e-mail
 cena (rocznie) 100 zł + VAT 160 zł + VAT 300 zł + VAT

                                                                                                   


5.Usługa "Free e-mail" to nieograniczona liczba kont e-mail + panele administracyjne dla użytkowników. Nadaje się wyśmienicie dla firm, które planują udostępniać swoim klientom w celach reklamowych skrzynki pocztowe we własnej domenie. W ramach usługi projektujemy panele logowania dla użytkowników oraz panel administracyjny dla osoby odpowiedzialnej za nadzorowanie działającego systemu. Do każdego e-maila może być doklejana stopka reklamowa. Administrator systemu ma możliwość wysyłania do określonych grup odbiorców poczty zawierającej np.reklamy. Przykładowo można wysłać e-mail bazując na branży czy lokalizacji firmy. Koszt usługi jest podzielony na instalację i abonament. Cena końcowa jest zróżnicowana w zależności od parametrów skrzynek, limitu transferu na domenę oraz stopnia zaawansowania paneli administracyjnych. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny. Przykładowe zestawienie poniżej:

  I II
 pojemność 1 skrzynki e-mail  5 MB 30 MB
 limit transferu (cała domena) 15 GB 20 GB
 instalacja (jednorazowo) 200 zł + VAT 200 zł + VAT
 abonament (miesięcznie) 50 zł + VAT 100 zł + VAT

                                                                                                   


6.Kolokacja serwera przeznaczona jest dla bardziej wymagających klientów, którzy chcą mieć pełną swobodę w instalowaniu i konfiguracji serwisów udostępnianych klientowi. Proponujemy 2 warianty: serwer klienta lub Net2000. W pierwszym przypadku klient dostarcza komputer klasy PC i nasi administratorzy nie ingerują w jego konfigurację. W przypadku drugim instalujemy system operacyjny linux z wybranymi przez klienta opcjami na dzierżawionym komputerze. W obu przypadkach serwery są podłączone do sieci internetowej o przepustowości 2 Mbit z wynegocjowanym transferem miesięcznym. Serwery są pod opieką administratorów 24/h na dobę i podłączone do zasilaczy awaryjnych UPS.
Przykładowe zestawienie poniżej:

  serwer klienta serwer Net2000
 specyfikacja serwera dowolny Pentium III 800 MHz, HDD 40 GB, 512 MB RAM,LINUX
 limit transferu 30 GB 30 GB
 instalacja (jednorazowo) 0 600 zł + VAT
 abonament (miesięcznie) 500 zł + VAT 600 zł + VAT

                                                                                                   


7.Dedykowany serwer FTP z własnym unikalnym numerem IP pozwala udostępniać pliki danych twoim klientom 24h na dobę. Miesięczny limit transferu negocjowany i decyduje o cenie usługi. 
Przykładowe zestawienie poniżej:

  I II
 przestrzeń dyskowa  1 GB 2 GB
 limit transferu 20 GB 30 GB
 instalacja (jednorazowo) 100 zł + VAT 100 zł + VAT
 abonament (miesięcznie) 100 zł + VAT 150 zł + VAT

                                                                                                   

8.Grupy dyskusyjne są przydatnym i prostym w obsłudze medium wymiany informacji przez użytkowników. Użytkownik wysyłając list ma pewność, że trafi on do wszystkich subskrybujących daną grupę i może liczyć na wywołanie dyskusji na zadane pytanie a następnie odpowiedzi subskrybentów. Archiwizacja grupy na stronach www pozwala dotrzeć do zadanych w przeszłości pytań, odpowiedzi i stanowi praktyczne źródło wiedzy dla poszukującego internauty. Grupy mogą być otwarte oraz zamknięte (dostęp dla użytkownika tylko na hasło). Przykładowo firma może udostępniać dostęp do swoich newsów dla użytkowników dopiero po wypełnieniu formularza rejestracyjnego czy dla stałych klientów. Popularne programy typu Outlook Express czy Netscape Mail obsługują standardowo grupy news.

  2 grupy news 5 grup news
 limit transferu 200 MB 400 MB
 instalacja (jednorazowo) 100 zł + VAT 100 zł + VAT
 abonament (miesięcznie) 50 zł + VAT 100 zł + VAT

                                                                                                   

9.Jeśli chcą sobie Państwo zarezerwować na przyszłość nazwę domeny ale nie narażać się na koszty związane z utrzymaniem kont - oferujemy bezpłatny parking domeny.

koszt: 0 zł

                                                                                                   


10.Dodatkowa nazwa domeny wskazująca na serwer wirtualny tzw. alias domenowy - to usługa dzięki której mogą Państwo zwiększyć oglądalność i dostęp do swojego serwera wirtualnego dla internauty. Rejestrując adresy internetowe typu firma.com, panstwa_produkt.com.pl, firma.miasto.pl wskazujące na główny serwis WWW można w prosty sposób zaakcentować powiązanie adresu głównego firmy z jej produktami, promocjami czy siedzibą firmy. Standardowo serwer BUSINESS obsługuje obecnie 1 dodatkowy alias dla domeny głównej.

koszt 1 aliasa: 50 zł + VAT rocznie