DOKUMENTACJA 
 e-mail

(pytania klientów i nasze odpowiedzi tutaj)


UWAGA: Aktywacji i deaktywacji większości opisanych usług, każdy użytkownik może dokonać korzystając z Panela Administracyjnego.

1.Jak skonfigurować skrzynkę pocztową
2.Co to jest alias pocztowy
3.Co to jest autoresponder
4.Przekierowanie poczty
5.Co to jest WebMail
6.Funkcja BOSS
7.Usługa CATCH ALL
8.Limity
9.Ochrona przed spamem
10.Ochrona antywirusowa

1. W programie pocztowym należy podać przynajmniej:

  • nazwę serwera SMTP: mail.panstwa_domena (np. mail.firma.pl)
  • nazwę serwera POP3: mail.panstwa_domena (np. mail.firma.pl)
  • nazwę użytkownika: e-mail@panstwa_domena (np. info@firma.pl)
  • hasło (np. Qj3KL_mk2 - wielkość liter w haśle ma znaczenie)
Szczegółowe opisy konfiguracji dla popularnych programów pocztowych (Outlook, Outlook Express, The Bat, Netscape) możecie Państwo znaleźć tutaj.


                                                                                                


2. Alias pocztowy to alternatywny adres konta e-mail, dzięki któremu możesz posiadać kilka adresów pocztowych wskazujących fizycznie na jedno konto. 
Przykładowo: jeśli stworzymy aliasy jan.kowalski@firma.pl, j.kowalski@firma.pl  dla konta prezes@firma.pl - będziemy na konto prezes otrzymywać również pocztę adresowaną pod nazwisko.
Każdy użytkownik serwera wirtualnego Net2000 może stworzyć nieograniczoną liczbę aliasów pocztowych do dowolnego konta korzystając z Panela Administracyjnego.

                                                                                                


3. Autoresponder to funkcja umożliwiająca udzielanie automatycznej odpowiedzi na list, który przyszedł na naszą skrzynkę pocztową. Jeśli chcesz poinformować swoich korespondentów, że wyjechałeś na wakacje to to jest funkcja dla ciebie. Autorespondera można też używać w celach reklamowych (np. informacja zwrotna o ofercie, czy dla subskrybenta czy kontrahenta w interesach).

                                                                                                


4. Funkcja przekierowania poczty umożliwia automatyczne przesyłanie nadchodzących wiadomości na inną skrzynkę pocztową. Jest to szczególnie użyteczne jeśli korzystasz z kilku kont e-mail, a chcesz ściągać pocztę tylko z jednej skrzynki.

                                                                                                5. WebMail (czyli czytanie i wysyłanie poczty na stronach www) to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie umieją konfigurować programów do odbioru poczty e-mail lub chcą sprawdzać zawartość swojego konta z różnych miejsc. Wystarczy podać nazwę e-maila oraz hasło w polach umiejscowionych z lewej strony ekranu (poniżej menu i symbolu koperty).


                                                                                                


6. Funkcja BOSS umożliwia właścicielowi domeny przeglądanie kopii e-maili jakie wpływają na wszystkie skrzynki pocztowe. Użytkownicy podglądanych skrzynek nie powinni zauważyć uaktywnienia tej opcji. Jeśli chcesz kontrolować pocztę swych podwładnych ta opcja jest dla ciebie.

                                                                                                7. Usługa CATCH ALL daje możliwość "wyłapywania" wszelkiej poczty jaka spływa na konta w obrębie domeny (czyli wszystkie adresy ...@firma.pl).
Przykładowo jeśli ktoś przekręci nazwisko kowalski na kolawski to poczta z adresem kolawski@firma.pl dotrze na skrzynkę z ustawioną opcją CATCH ALL.

                                                                                                

8. Serwery Wirtualne Net2000 nie limitują w żaden sposób skrzynek i przesyłek e-mail.

                                                                                                9. Mianem Spamu określa się wszelką niezamawianą pocztę, której tematyka nie interesuje odbiorcy. Może to być reklama, zaproszenie do wzięcia udziału w promocji czy obejrzenia stron internetowych.
Wszystkie konta Net2000 są chronione 2-stopniowo przed spamem:

  • przez administratorów Net2000
  • opcjonalnie przez użytkownika, który może sam dodać nadawców spamu do bazy niechcianej poczty - z poziomu Panela Administracyjnego

Użytkownik ma też możliwość ustawienia poziomu odrzucania SPAMu, bazującego na charakterystycznych dla poczty reklamowej słów i zwrotów.

                                                                                                

10. Wszystkie przesyłki adresowane na konta e-mail Net2000 są filtrowane pod kątem ochrony antywirusowej. Dotyczy to także załączników, które z reguły zawierają potencjalnie groźną zawartość.
Użytkownik opcjonalnie może wyłączyć ochronę lub zmienić jej parametry. Niestety nowe wirusy pojawiają się w Internecie tak często, że uaktualnienia oprogramowania antywirusowego za tym nie nadążają. Jeżeli otrzymaliście Państwo podejrzaną przesyłkę prosimy o kontakt z nami.